trebanam (trebanam) wrote,
trebanam
trebanam

В Києві експерти обговорили перспективи і проблеми Закарпаття

 

В Києві експерти обговорили перспективи і проблеми Закарпаття

Експерти - учасники засідання "круглого столу", організованого товариством "Український клуб" та Громадською конституційною радою в УКРІНФОРМі, обговорили перспективи і проблеми Закарпаття в сучасних умовах.


Вони одностайно погодились із тим, що Закарпаття - мальовничий куточок України, який має унікальне геополітичне та географічне положення. Воно поділяється на 13 адміністративних районів, має 10 міст, з яких чотири - обласного підпорядкування (Ужгород, Берегове, Мукачеве, Хуст), 20 селищ міського типу, 579 сільських населених пунктів.

Природа краю - живописна і різноманітна: поля, луки, сади, виноградники, ліси. Закарпаття щедре на різні види корисних копалин, у тому числі специфічні, характерні лише для Закарпатської геологічної провінції. Мінерально-сировинна база представлена майже 150 родовищами, більш як 30 видами корисних копалин.

Область має високий природно-рекреаційний і курортний потенціали. Виявлено і досліджено 360 джерел і родовищ мінеральних та термальних вод, які за хімічним складом не поступаються відомим водам Кавказу, Чехії, Франції.

Такого національного розмаїття, як у Закарпатті, немає в жодній області України. Тут живуть представники 80 національностей.

Як зазначив голова правління "Українського клубу" Роман Кухарук, наші співвітчизники, які мешкають на Закарпатті, завжди відчували себе належними до української нації, незважаючи на суттєвий вплив сусідів. "Проблеми є дві на Закарпатті: москвофільство, яке завжди підтримувалося Санкт-Петербургом, а зараз підтримується Москвою", - сказав він і додав: "Другою проблемою є русинство".

За словами народного депутата від "Нашої України" Станіслава Аржевітіна, є на Закарпатті й низка інших проблем. Однією з головних є виїзд мешканців цього регіону за його межі на заробітки. "Вони звикли до того, що треба важко працювати, аби заробляти добре. Тобто, це вже генетично закладено, що треба кудись їхати", - сказав він. На думку С.Аржевітіна, це необхідно змінювати, як і підходи до сфери туризму.


17 червня 2010р.  16:40

Подкарпатская Русь со стороны РФ находится в сфере политического игноранта русинов вполне устраивает

Украина, и частично Россия, бесстыдно возятся с украденими от русинов государством

Лояльной не только по отношению к своим непосредственным соседям, но и, к Русскому Миру


САЙТ ПОДКАРПАТСКАЯ РУСЬ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments